W ramach X Zdarzeń Teatralnych odbywających się w Stalowej Woli w dniach od 23 do 25 marca, których gospodarzem jest Miejski Dom Kultury oraz Spółdzielczy Dom Kultury, prezentowanych jest szereg przedstawień teatralnych. Jednym z ciekawszych spektakli odbywających się w pierwszym dniu imprezy teatralnej był „Homo Sovieticus – czyli o praźródłach naszego obecnego stanu, czyli ciągle aktualny opis obyczajów z czasów Michała Zoszczenki”, który został wystawiony na deskach MDK-u. Jest to monodram, który jest oparty na bazie twórczości Michaiła Zoszczenki. Opowiada w sposób satyryczny o obyczajach drobnomieszczaństwa i filisterstwie porewolucyjnych Rosjan.

Przedstawienie to zostało wystawione przez Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy w składzie Wojtek Kowalski i akompaniujący na akordeonie Michał Pilarski. W przeszłości Teatr WK został nagrodzony za ten spektakl Złotą Misą Borowiny podczas Biesiady Teatralnej – Horyniec Zdrój 2018.

Inscenizacja zyskała uznanie publiczności, która podziękowała wykonawcom gromkimi brawami na które z całą pewnością zasłużyli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ