Przysięga Terytorialsów w Stalowej Woli

0
993

25 marca o godzinie 12:30 na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli 235 żołnierzy z 3 Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego złożyło uroczystą przysięgę na sztandar.

Z tej okazji odczytany został przez wojewodę podkarpackiego Ewę Lenart list od premiera Mateusza Morawieckiego. W liście tym premier napisał jak ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa Polski ma ten rodzaj sił zbrojnych, a także podkreślił, że żołnierze WOT są szczególnie związani ze swoim regionem i ze swymi społecznościami. Premier także pogratulował żołnierzom decyzji o wstąpieniu w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej.

Kolejnym listem skierowanym do żołnierzy był list ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, który został odczytany przez wiceministra Sebastiana Chwałka. Minister podkreślił, że przysięga wojskowa to jedna z najważniejszych chwil w życiu żołnierza. Błaszczak podkreślił, że żołnierze WOT działając w regionie który dobrze znają, w czasie wojny oraz klęski żywiołowej mogą skutecznie bronić życie i zdrowie ludności.

Żołnierze 3 Brygady są kontynuatorami tradycji jednostek Armii Krajowej oraz Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość‚.

3 Podkarpacka Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej liczy obecnie prawie 4 tysiące żołnierzy, a dzisiejsza przysięga była dziewiątą przysięgą w historii tej brygady.

Całej uroczystości towarzyszyła asysta honorowa wystawiona przez 3 Podkarpacka Brygadę WOT oraz Orkiestra Wojskowa z Rzeszowa.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ