Mieszkańcy miasta jednoczą siły w walce z wirusem

0
410

W obliczu istotnego zagrożenia, jakie stwarza wirus Sars-CoV2, czyli koronawirus, mieszkańcy Stalowej Woli jednoczą siły w walce z nim. Ulice miasta są niemalże puste, co oznacza, że dorośli, młodzież oraz osoby w podeszłym wieku pozostają w swoich domach, stosując się do społecznej kwarantanny. Mamy nadzieję, że tak reprezentowanie tak odpowiedzialnych postaw sprawi, że już niedługo będziemy mogli cieszyć się wiosną w pięknej, zielonej i zdrowej Stalowej Woli.

Aby zminimalizować zagrożenie zachorowaniem na chorobę COVID-19, zdecydowane środki ostrożności są podejmowane przez osoby prywatne, przedsiębiorstwa oraz władze miasta. Podziwiamy i szanujemy motywacje osób, które często bezinteresownie wspierają służby ratunkowe i szpitale w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Akcje takie jak szycie maseczek ochronnych pozwalają na realne wsparcie lekarzy i pielęgniarek. Wśród innych działań podjętych na terenie Stalowej Woli warto wymienić akcje dezynfekcji miasta, bloków mieszkalnych czy wiat przystankowych. Również mamy nadzieję, że te działania pozwolą na znaczne ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Naprzeciw potrzebom stalowowolan wychodzą także sklepy, przedłużając godziny otwarcia, by każdy z mieszkańców mógł zrobić niezbędne zakupy w bezpiecznych warunkach. Mimo tego, że wychodzenie z domu należy ograniczyć, dojazdy do pracy czy wyjazdy na zakupy skłaniają nas do przemieszczania się. Warto pamiętać, że autobusy komunikacji miejskiej także są dezynfekowane, w miarę możliwości zalecamy jednak korzystanie z własnego samochodu. Okazuje się, ze w Stalowej Woli mieszkańcy mogą skorzystać także z darmowej usługi ozonowania samochodu realizowanej przez Bosch Service Dariusz Pawlik. Dzięki ozonowaniu z pojazdu usuwane są bakterie, roztocza oraz grzyby, co jest szczególnie ważne w obliczu zagrożenia wirusem Sars-CoV2. Aby skorzystać z takiej usługi, wystarczy zadzwonić do Bosch Service (nr tel. 725 801 801) i zarezerwować termin ozonowania samochodu.

Pomoc w minimalizowaniu zagrożenia, jakie powoduje koronawirus, może przyjąć rozmaite formy. Przede wszystkim istotne jest stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Ograniczenie spotkań towarzyskich i przebywania w skupiskach ludzi to niekłopotliwe, lecz bardzo skuteczne sposoby walki z koronawirusem. Pamiętajmy o tym, aby dezynfekować często używane przedmioty, np. telefony komórkowe, klawiatury komputerów czy słuchawki; aby dbać o czystość w domach, mieszkaniach i samochodach. Jeśli podejrzewamy u siebie zachorowanie, skontaktujmy się ze służbami medycznymi według wytycznych MZ. Wprowadzone ograniczenia nie są karą, a sposobem na ograniczenie liczby zachorowań. Mamy nadzieję, że Stalowa Wola po zahamowaniu pandemii na powrót będzie cieszyć jej mieszkańców, a póki co zachęcamy do zostania w domu i – w miarę możliwości – pomagania osobom potrzebującym. Wpierajmy także lokalne przedsiębiorstwa, byśmy mogli korzystać z ich usług, gdy sytuacja w kraju się ustabilizuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ