Spotkanie z Prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym w sprawie zmian na targowisku w Stalowej Woli

0
1270

W środę 25 kwietnia w budynku Cechu przy ulicy Okulickiego odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego z kupcami handlującymi na placu targowym, na którym to gospodarz miasta przedstawił plany przyszłych zmian w rejonie targowiska i wynikające z tego powodu przejściowe trudności w funkcjonowaniu bazaru.

Prezydent mówił, że jest to od dawna wyczekiwana inwestycja, która ma na celu podniesienie poziomu odbywającego się tam handlu. W przyszłości, już nie będzie można handlować artykułami spożywczymi prosto z ziemi. Przyszłe zmiany mają uczynić plac targowy miejscem bardziej nowoczesnym i przyjaznym dla odwiedzających go klientów.

W ramach modernizacji ma powstać nowoczesna hala owocowo-warzywna o wymiarach 15 na 47 metrów w której to będzie znajdować się 21 stoisk.

W kolejnym etapie powstać ma nowa droga, która przebiegać będzie pomiędzy sklepami Tesco i Społem do obecnego wyjazdu za budynkiem hali targowej.

Istotną zmianą jaka nastąpi w ramach przebudowy bazaru ma być wyburzenie niedokończonego ceglanego budynku, który z powodu swojego stanu zagraża bezpieczeństwu osób przebywających w jego pobliżu.

Po modernizacji tego miejsca, zwiększeniu ma ulec liczba miejsc parkingowych, co pozytywnie powinno wpłynąć na zwiększenie liczby przyjeżdżających klientów.

Podczas spotkania zainteresowani kupcy zadawali prezydentowi szczegółowe pytania odnośnie planowanej inwestycji i zgłaszali swoje obawy z nią związane. Wielu handlujących wyraziło zaniepokojenie, czy nie zabraknie dla nich miejsc handlowych w czasie trwania przyszłej budowy. W tej sprawie głos zabrał kierownik placu targowego Józef Bober zapewniając kupców, że dla nikogo nie zabraknie miejsc handlowych, które na ten czas zostaną przeniesione pod wiadukt.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony osób pracujących na targowisku, którzy licznie przybyli, aby porozmawiać z prezydentem o czekających ich zmianach.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że ta modernizacja okaże się być trafną inwestycją i przyniesie obustronne korzyści, dla klientów i handlujących, a także uatrakcyjni wizualnie tą cześć miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ