Gałązki Sosny 2018 rozdane

0
998

27 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagrody Miasta Stalowej Woli „Gałązka sosny” w dziedzinie kultury.

Gałązka sosny” to nagroda przyznawana wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie dóbr kultury osobom, zespołom, animatorom, a także organizacjom mającym swoją siedzibę na terenie Stalowej Woli lub działającym na rzecz miasta.

Nominowanymi w kategorii literatura byli: Jacek Kotwica, ks. Marian Balicki.

Nominowanymi w kategorii wydarzenie kulturalne byli: Mirosław Dyjak, Elżbieta Skromak, Rafał Latawiec, Marzena Kardasińska, Beata Życzyńska, Andrzej Kochan.

Nominowanymi w kategorii debiut artystyczny byli: Błażej Mokrzak, Alicja Wojdyło, Paweł Bajek, Grupa Męska Chóru Lasowiacy przy MDK.

Nominowani w kategorii szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki byli: Marek Woynarowski, Stanisław Świeca, Dionizy Garbacz, Kazimierz Jackowski, Wydawnictwo Sztafeta, Edward Horoszko, Jakub Woynarowski.

Zdobywcami Gałązek Sosny 2018 zostali: literatura: ks. Marian Balicki, za wydarzenie kulturalne: Mirosław Dyjak, za debiut artystyczny: Paweł Bajek, za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki: Stanisław Świeca.

Podczas gali odbył się koncert Niny Nowak, czołowej polskiej śpiewaczki, wraz z Zespołem Rozrywkowym Radia i Telewizji Polskiej. Nina Nowak występuje w najbardziej elitarnych salach koncertowych świata. Koncertuje z prestiżowymi orkiestrami symfonicznymi od Ameryki po daleką Azję, śpiewając muzykę klasyczną, filmową, rozrywkową, jak również muzykę sakralną.

Koncert tej wybitnej śpiewaczki wzbudził u publiczności entuzjazm, za co artystka została nagrodzona gorącym aplauzem.

Organizatorem dzisiejszej imprezy był Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ