Dzieła Leonarda da Vinci w Stalowej Woli

0
1300
muzeum.stalowawola.pl
W dniach od 1 października 2017 r. do 11 lutego 2018 r. w Centrum Edukacji Dziecięcej przy ul. Staszica 14 w Stalowej Woli będzie miała miejsce interaktywna wystawa edukacyjna. Leonarda da Vinci zna każdy z nas, ale czy zdajemy sobie sprawę ile genialnych rozwiązań, z których korzystamy do dzisiaj zostały stworzone przez tego wizjonera? Da Vinci wyprzedził swoją epokę o stulecia, wnikliwie obserwował świat i wykorzystywał swoje obserwacje do tworzenia niezwykłych wynalazków.
Najbardziej znane koncepcje Leonarda to spadochron, łożysko kulkowe, samochód czy czołg. Na ekspozycji prezentowane będą wybrane realizacje, które są wiernymi modelami, wykonanymi przez wykwalifikowanych włoskich rzemieślników na podstawie oryginalnych szkiców i projektów włoskiego artysty. Oprócz konstrukcji Leonarda będzie można zapoznać się również z reprodukcjami jego wielkich dzieł malarskich, takimi jak Mona Lisa czy Dama z Łasiczką.
Na ekspozycji znajdzie się 24 zrekonstruowanych wynalazków da Vinci oraz reprodukcje 19 jego obrazów. Prezentacja będzie miała charakter dynamiczny, nowoczesny oraz edukacyjny. Jest przeznaczona dla wszystkich typów szkół i przedszkoli. Producentem wystawy jest Araneus. Serdecznie zapraszamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ