VI STALOWOWOLSKA DYCHA

0
851

08.07.2018 r. w niedzielę o godz. 16:30 W Stalowej Woli odbył się bieg uliczny „VI STALOWA DYCHA”, którego organizatorem byli Stalowowolski Klub Biegacza oraz Instytut Studiów Wschodnich.

Celem imprezy była promocja zdrowia i popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu , promocja miasta, powiatu stalowowolskiego oraz województwa podkarpackiego.

Trasa biegu liczyła 10 km ulicami miasta, a start i meta znajdowały się przy ul. 1-go Sierpnia (obok Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli).

Bieg główny poprzedziły „Biegi Nadziei Olimpijskich”, w których startowali najmłodsi biegacze, podzieleni na kategorie wiekowe.

VI Stalowa Dycha wystartowała w strugach ulewnego deszczu, który zaczął intensywnie padać chwilę po rozpoczęciu rywalizacji. Trasa biegu przebiegała ulicami: 1 Sierpnia – Hutnicza – Ofiar Katynia – E. Kwiatkowskiego – E. Orzeszkowej – Niezłomnych – Podleśna – 1 Sierpnia.

W imprezie udział wzięło około 400 biegaczy, a jako pierwszy do mety dobiegł Marokańczyk Elasri Abderrahim, który do mety dobiegł z czasem 31 minut i 4 sekundy. Wśród kobiet pierwsza była Katarzyna Albrycht z Krościenka, która przebiegła dystans w czasie 36 minut 23.ZOSTAW ODPOWIEDŹ