Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego w Stalowej Woli

0
961

Jak co roku 15 sierpnia Stalowa Wola uroczyście obchodziła Święto Wojska Polskiego

Uroczystości rozpoczęły się w Bazylice Konkatedralnej o godz. 16.00, gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji Wojska Polskiego. Po nabożeństwie odbyła się defilada z udziałem Kompanii Honorowej oraz pocztu sztandarowego Garnizonu Nisko, która przeszła ulicami Popiełuszki i 1 Sierpnia od Bazyliki Konkatedralnej na Plac Piłsudskiego, na którym to odbyły się oficjalne uroczystości wojskowe. Po ich zakończeniu swój występ miała Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury, która zagrała koncert melodii wojskowych.

Obchodom towarzyszyła wystawa sprzętu wojskowego oraz stanowiska promocyjne Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Jednostki Wojskowej w Nisku, Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz Nadleśnictwa Rozwadów, a na wszystkich uczestników uroczystości tradycyjnie czekała pyszna grochówka żołnierska.

Organizatorami obchodów Święta Wojska Polskiego w Stalowej Woli byli: Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, Stanisław Sobieraj Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli oraz Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Janina Sagatowska Senator RP oraz Rafał Weber Poseł na Sejm RP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ