Rekolekcje w drodze

0
1219

W niedzielę, 12 sierpnia, na Jasną Górę dotarła XXXV Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli do Częstochowy. Pątnicy wędrowali przez 9 dni, pokonując trasę 270 km. Hasłem minionej pielgrzymki było „Wielbi dusza moja Pana”. Tegoroczna pielgrzymka nawiązywała do 200-leci utworzenia Diecezji Sandomierskiej, a także 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pielgrzymi wyruszyli na szlak w sobotni poranek – 4 sierpnia. Pielgrzymowanie rozpoczęło się koncelebrowaną mszą świętą pod przewodnictwem księdza biskupa Edwarda Frankowskiego. Biskup w trakcie homilii podkreślał wartości jakim są Bóg, honor i Ojczyzna. Jest to szczególnie istotne w kontekście setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Biskup podkreślał, że w tworzeniu narodu Polskiego szczególną rolę powinny odgrywać wartości chrześcijańskie oraz patriotyczne.

Pielgrzymi wędrowali w sześciu grupach: św. Barbary, św. Jadwigi, św, Michała, św. Floriana i bł, Jolanty, bł. Wincentego oraz św. Urszuli. W sumie pielgrzymowało 728 pątników, którzy na Jasną Górę zmierzali przez Tarnobrzeg, Sulisławice, Wolę Wiśniową, Kurozwęki, Kije, Jędrzejów, Lelów, Szczekociny, Dąbrowno i Kusięta. Każdego dnia odbywała się msza święta. W trakcie pielgrzymki miało miejsce także nabożeństwo za ojczyznę oraz pokutne,

Pielgrzymka to rekolekcje w drodze. Każdy pątnik niesie swoje intencje do Jasnogórskiej Pani. Jest to przede wszystkim czas modlitwy, obcowania z Bogiem oraz refleksji nad własnym życiem. Tego roku do Częstochowy, w czterech kolumnach skupiających pielgrzymów z Diecezji Sandomierskiej, udało się blisko 1500 osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ