Straszny Dwór w Stalowej Woli

0
1190

W niedzielę 22 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli odbył się koncert inscenizowany ”Śpiewnik polski w Strasznym Dworze” podczas którego wykonawcy zaprezentowali najpiękniejsze arie z najwspanialszej polskiej opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki w przemyślany i ciekawy sposób połączone z utworami innych polskich kompozytorów i pieśniami patriotycznymi powstałymi na przestrzeni wieków.

Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu koncertów na 100-lecie odzyskania Niepodległości Polski organizowanego przez Fundację Dariusza Stachury „Canto pro Classica” przy wsparciu partnerów: Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego oraz Fundacji PKO Banku Polskiego.

W dynamiczną akcję sceniczną, zostały wplecione pieśni Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza i innych polskich mistrzów oraz pieśni patriotyczne i wojskowe.

 Solistom towarzyszył chór i orkiestra kameralna pod opieką znanego i wybitnego tenora Dariusza Stachury. 

Wykonawcy wystąpili w kostiumach nawiązujących do strojów z epoki, a scenografia odwoływała się do sali w stylu dworkowym: na wpół biesiadnej na wpół rycerskiej.

Koncert stał na najwyższym poziomie czego dowodem, były gorące brawa jakie otrzymali wykonawcy od zachwyconej publiczności .

Miłym dodatkiem było to, że wstęp na inscenizację był bezpłatny, za co należą się serdeczne podziękowania organizatorom, a byli nimi Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, Fundacja Dariusza Stachury „Canto pro Classica” i Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ