Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym’ jest to największa impreza masowa towarzysząca obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jednocześnie jest to największy bieg pamięci w Polsce,której celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Stalowowolski Bieg składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich rozpoczął się o godzinie 19:45 dystansem symbolicznym 1963 m (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz wyklęty – Józef Franczak pseudonim Lalek), a o godzinie 20:00 rozpoczął się drugi bieg na dystansie 5000 metrów.

W obu etapach Biegu udział wzięło wielu uczestników w różnym wieku, na których to czekały medale wręczane przez Przewodniczącego Rady Miasta Stanisława Sobieraja. Zmęczeni i zziębnięci uczestnicy w ten mroźny wieczór mogli posilić i rozgrzać się gorącą wojskową grochówką serwowaną po zakończeniu rywalizacji.

Szósta edycja Biegu Wilczym tropem była wyjątkowa, ponieważ odbyła się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Organizatorami dzisiejszej Imprezy byli: Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, Fundacja Wolność i Demokracja oraz Wolne Dźwięki

Impreza ta zakończyła stalowowolskie uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zdjęcia i artykuł – Andrzej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ