Gracze BEZ POMYSŁU nie mieli sobie równych

0
705
III Otwarty Turniej O Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 24.02.2019

                   W rozegranym dzisiaj piłkarskim halowym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli z okazji obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych najlepszą okazała się ekipa BEZ POMYSŁU. Na obiektach MOSiR wygrała ona wszystkie turniejowe mecze, w tym dwa z drugą drużyną turnieju – Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Sandomierza. Na podium imprezy uplasowali się też reprezentanci Stalowowolskiej Amatorskiej Ligi Futbolu „Guliwer”.
                  Do rywalizacji zawodów będących preludium do przyszłotygodniowych uroczystości z okazji obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych zgłosiło się 8 drużyn, którew drodze losowania podzielono na dwie grupy. W grupie A znalazły się zespoły: Stalowi Patrioci, AFC Tartak, SALF „Guliwer” oraz Boiskowe Świry. W grupie B natomiast miały rywalizować: Brak pomysłu, Szwagry, Nietykalni oraz ZSTiO Sandomierz. W obu grupach już od początku drużyn wykrystalizowała się stawka faworytów. W grupie A ton wydarzeniom nadawały ekipy AFC Tartak oraz SALF Guliwer. Jednak ci ostatni mieli trudną przeprawę w 2 kolejce gier z organizatorami turnieju, drużyną Stalowi Patrioci. Ostatecznie przedstawiciele amatorskiej Ligi w Stalowej Woli wygrali 5-3, jednak po meczu do ostatnich sekund trzymających w napięciu.
Po dwóch seriach pojedynków tej grupy wiadomo było, że AFC Tartak i SALF Guliwer zagrają w meczach półfinałowych.
W ostatnich meczach grupowych drużyny dolnej półki rywalizowały już tylko o honor, a te z wyższej – o zwycięstwo w grupie i trafienie w półfinale na teoretycznie słabszego przeciwnika.
Podobnie było w grupie B, w której drużyny Brak pomysłu i ZSTiO Sandomierz robiły z rywalami co chciały. Dowodem na to jest wygrana w drugim meczu AFC Tartak, który zdeklasował Boiskowych Świrów aż 16-0. W tej grupie drużyn także przed ostatnią kolejką znani byli już półfinaliści.
W trzeciej serii spotkań w najciekawszych meczach – tych o pierwsze miejsca w grupie – AFC Tartak pokonał SALF Guliwer 4-2 i zajął I miejsce w grupie A, natomiast Brak pomysłu pokonało ZSTiO Sandomierz 3-2, także wygrywając swoją grupę B.
W pierwszej parze półfinałowej na parkiet wyszły zespoły AFC Tartak i ZSTiO Sandomierz. Od początku spotkania grę kontrolowała sandomierska ekipa, co rusz dorzucając jakieś bramki. Na nic zdała się ambitna gra AFC Tartak. Sandomierzanie byli w tym starciu lepsi i po zwycięstwie 5-1 jako pierwsi zameldowali się w finale imprezy. Drugi półfinał był bardziej zacięty, ale dzięki lepszej skuteczności piłkarze Brak pomysłu dość szybko wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Ostateczny wynik konfrontacji to 5-2.
W spotkaniu o 3 miejsce zmierzyły się zespoły SALF Guliwer i AFC Tartak. Mecz obfitujący w wiele goli i sytuacji podbramkowych i goli, zakończył się wygraną SALF Guliwer 6-3
W wielkim finale imprezy zagrały zespoły Bez pomysłu oraz ZSTiO Sandomierz. Był to już drugi mecz obu drużyn w tym turnieju. Pierwszy w grupie Bez pomysłu wygrał rzutem minimalnie w stosunku 3-2. Szykowały się więc niesamowite emocje i tak właśnie wyglądał finał. Więcej zimnej krwi w podbramkowych sytuacjach zachowali miejscowi futboliści i to oni wygrywając 5-2 sięgnęli po Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

W zwycięskiej drużynie wystąpili zawodnicy: Dawid Pawlik, Mikołaj Partyka, Marcin Partyka, Michał Partyka, Kamil Tomala i Mariusz Stelmach

Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:
1. Bez pomysłu
2. ZSTiO Sandomierz
3. SALF „Guliwer”
4. AFC Tartak
5. Stalowi patrioci
     Szwagry
7. Nietykalni
     Boiskowe Świry

Tytuł króla strzelców niedzielnej imprezy przypadł drugi raz z rzędu Arkadiuszowi Banaczykowi, który tym razem do siatki rywali trafiał 14 razy.
Zawody sędziowali Paweł Mulawka i Marcin Kwiatkowski.
Impreza nie mogłaby dojść do skutku, gdyby nie pomoc władz miejskich Stalowej Woli na czele z prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Stanisławem Sobierajem (dziękujemy za przybycie i wręczenie jednego z trofeuów) oraz posła na Sejm RP Rafała Webera. Także wsparcia Stalowym Patriotom w dniu turnieju udzielił MOSiR, z którego ramienia przedstawiciel Adam Krotoszyński miał również okazję wręczenia jednego z pucharów. Puchary wręczali także przedstawiciele stowarzyszenia Stalowi Patrioci: prezes Piotr Serafin oraz członek zarządu Tomasz Pańczyk.
Kolejny już, III otwarty turniej halowej piłki nożnej upamiętniający Żołnierzy Wyklętych ważny był nie tylko pod względem sportowym, lecz patriotycznym w szczególności.
To dzisiaj w duchu sportowej atmosfery zawodnicy poszczególnych zaznaczyli bohaterską postawę Żołnierzy Niezłomnych, ale również pamięć o Nich. Wysiłek fizyczny i taka szlachetna rywalizacja w duchu fair-play jaką mogliśmy obserwować podczas wszystkich spotkań turnieju to mocne fundamenty współczesnego Polaka – patrioty.

         Krzysztof Szkutnik, Grzegorz Dziuban

ZOSTAW ODPOWIEDŹ