ODKRYWAMY NATURĘ – żurawina i świece z naturalnego wosku pszczelego

0
839

Żyjmy w zgodzie z naturą i korzystajmy z jej dobrodziejstw. Dzisiaj postanowiłam wyróżnić prozdrowotną żurawinę oraz niedoceniane do tej pory świece z naturalnego wosku pszczelego, które po zapaleniu uwalniają aromat wprowadzający nas w nastrój harmonii, pełnej relaksacji,  przy okazji wpływający pozytywnie na nasze zdrowie.

Żurawina zawiera dużo błonnika, witamin (B1, B2, B6, C, E, karoten), jak również minerałów: magnezu, żelaza, wapnia, potasu,  fosforu, jodu, sodu, błonnika oraz flawonoidy (a dokładnie poliantocyjanidy), pełniące funkcję silnych przeciwutleniaczy.
Zalecana jest w stanie anemii uzupełniając niedobór tych witamin i minerałów. Ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze.
„Żurawina ma zdolność ochrony komórek mózgowych przed uszkodzeniami, które zdarzają się podczas wylewu czy zakrzepu. Od niepamiętnych czasów ważny składnik diety, mający duży wpływ na poprawę zdrowia. Medycyna ludowa zaleca stosowanie żurawiny w przeziębieniach, anginie, schorzeniach reumatycznych, w przypadku osłabienia pracy żołądka, jelit i trzustki, a także na awitaminozę i przemęczenie.”
Zastosowanie żurawiny:
  • Przy przeziębieniach i anginie,
  • Zmniejsza ryzyko chorób serca,
  • Pomocna przy infekcji dróg moczowych,
  • Chroni przed powstawaniem kamieni nerkowych,
  • Pomaga w leczeniu nowotworów,
  • Chroni przed wrzodami żołądka,
  • Wskazana przy niektórych schorzeniach skóry,
  • Zmniejsza zapadalność na choroby dziąseł.
Żurawiny nie powinny jeść osoby, które stosują leki rozrzedzające krew, np. jeśli mają rozrusznik serca. W tych przypadkach jej spożywanie może prowadzić do krwotoków.
Świece z naturalnego wosku pszczelego powinno się palić od 15-60 minut dziennie. Uwalniają się w tym czasie cenne składniki lecznicze. Pomieszczenie nasycane jest ujemnymi jonami, które neutralizują negatywne promieniowanie emitowane przez urządzenia elektroniczne i elektryczne. Wskazane tym bardziej w dobie coraz większego zanieczyszczenia środowiska. Osoby przebywający w takim mikroklimacie odczuwają przypływ pozytywnej energii i zdrowia. Wprowadza się w ten sposób nastrój ciepła i spokoju, nadając pomieszczeniu walory miejsca relaksacyjnego.
Oczyszczone powietrze wpływa na zmniejszenie dolegliwości alergii, kataru, jak również nieżytu górnych dróg oddechowych, chorób płuc, astmy.
Dodatkowy atut to neutralizowanie dymu tytoniowego. Świece wykonywane są metodą ręczną. Wyróżniają się swoją oryginalnością, zdobiąc nasz dom, a przy okazji wpływają pozytywnie na stan naszego samopoczucia, a przede wszystkim na stan naszego zdrowia.
Świece przedstawione na zdjęciu wykonane są z naturalnego wosku pszczelego przez Pana Romana – pszczelarza z okolic Janowa Lubelskiego z ponad dwudziestoletnim stażem. Dostępne w każdą sobotę na stalowowolskim rynku.
 
 
http://www.ofeminin.pl/zdrowy-styl-zycia/zurawina-wlasciwosci-s1157345.html
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/zurawina-na-pecherz-wrzody-i-serce_33955.html
http://mybee.pl/serwis/kilka-slow-o-dzialaniu-swiec-z-wosku-pszczelego/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ