„My chcemy Boga!”– pod takim hasłem przeszedł tegoroczny Marsz Niepodległości. W wydarzeniu uczestniczyło ok. 60 tys. osób. Nie zabrakło także reprezentacji Stalowej Woli, ze Stowarzyszeniem Stalowi Patrioci na czele.
Hasło marszu, w dzisiejszych czasach jest bardzo aktualne, wskazuje na przywiązanie do tradycji i wiary chrześcijańskiej. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza iż ówcześnie mamy do czynienia z degradacją światopoglądu w Europie oraz zagrożeniem ze strony islamskich nachodźców. Hasło wskazuje na to, że Polska nadal jest bastionem wiary i chrześcijaństwa. Powinniśmy dbać o to, co leży u podstaw naszej tradycji i kultury.
Przemarsz odbył się bez incydentów, było spokojnie i bezpiecznie. Masa ludzi przeszła trzymając w rękach biało czerwone flagi, szli młodsi, starsi, a także całe rodziny z dziećmi. Cieszymy się, że tak wiele osób zechciało wziąć udział w uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości. Jesteśmy dumni, że nadal tak wielu z Was nie są obojętne losy naszej Ojczyzny, a uczestnicząc w wydarzeniach tego typu, wskazujecie na przywiązanie do naszej wiary, kultury i tradycji!
Zapraszamy wszystkich, którzy razem z nami uczestniczyli w wyjeździe, na spotkanie podsumowujące, które odbędzie się w środę 15.11.2017 r. o godz. 18:00 w lokalu przy ul. Popiełuszki 4/35.
Dziękujemy także prezydentowi miasta – panu Lucjuszowi Nadbereżnemu, dzięki którego dofinansowaniu mogliśmy brać udział w tak dostojnych i pełnych emocji wydarzeniach.
Czołem Wielkiej Polsce

Zdjęcia: Paweł Bilski

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ