V ognisko patriotyzmu z Prezydentem Polski

0
1093

Dzisiaj w Stalowej Woli odbyło się już V ognisko patriotyzmu. Na tegorocznym ognisku mogliśmy powitać prezydenta Polski Andrzeja Dudę. Plac Piłsudskiego wypełnił się mieszkańcami miasta jak nigdy wcześniej podczas tego typu imprez. Z pewnością na tak dużą frekwencję miała wpływ obecność Prezydenta Polski.

Uroczystości rozpoczęły się od wzniesienia flagi państwowej, a następnie głos zabrał prezydent miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Prezydent miasta przypomniał że obchody Dnia Niepodległości ściśle wiążą się z budową Centralnego Okręgu Przemysłowego który w tym roku obchodzi okrągłą 80 rocznicę. Następnie głos zabrał Prezydent Andrzej Duda który podziękował za zaproszenie i przypomniał z jakim trudem nasi dziadkowie wywalczyli niepodległość. Mówił też o stalowej woli dążenia Polaków do wybicia się na nowoczesność. „To dlatego właśnie waszemu miastu nadano tą piękną nazwę symbolizującą wielkie odczucie i charakter naszego narodu, który miał stalową wolę budowania silnego państwa” – powiedział prezydent RP. Po przemówieniach obaj prezydenci wspólnie rozpalili ognisko a potem wraz z mieszkańcami śpiewali patriotyczne piosenki.

Poniżej kilka zdjęć które podesłał nam pan Antoni Kolano.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułXXV Bieg Niepodległości
Następny artykułMarsz Niepodległości 2017 za nami
Stalowi Patrioci
"Stalowi„ to organizacja która powstała aby promować wartości narodowe, krzewić w Polakach patriotyzm, pogłębiać wiedzę historyczną i ekonomiczną. Celem jest także zachęcenie mieszkańców, aby aktywnie uczestniczyli w życiu miasta, a przy okazji wnosili swoje umiejętności do Stowarzyszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ