Stalowowolanie powitali Nowy Rok 2019

0
747
Powitanie Nowego Roku 2019 na Placu Piłsudskiego. fot. Andrzej Rogała

                            Ten co nie zrobił jeszcze porządku ze starym kalendarzem, musi to uczynić. Kolejny rok przeszedł do historii, a dzisiaj już mamy Nowy Rok 2019. Stalowowolanie powitali ten nowy czas godnie, hucznie, kulturalnie i religijnie.
                            Największe zgromadzenie w mieście miało miejsce – co staje się powoli tradycją Stalowej Woli – na Placu Piłsudskiego przed Miejskim Domem Kultury. Imprezy związane z Sylwestrem Miejskim rozpoczęły się już od 22.00, a ton wydarzeniom nadawali miejscowi artyści. Pół godziny przed północą nastąpił niecodzienny moment – pierwszy w historii naszego grodu taniec z udziałem mieszkańców. „Polonez” prowadzony przez pary lasowiackie spotkał się z dużym zainteresowaniem stalowowolan, gdyż łącznie czynny udział w tańcu wzięło udział około 100 osób, które początkowo utworzyły dwa koła. Niektórzy tańczyli w swobodnych, rzadko widzianych aranżacjach. Jednak co zabawa, to zabawa. Na kulminacyjną noworoczna chwilę ściągały na plac kolejne setki ludzi. Kilka minut przed północą zgromadzeni na placu usłyszeli noworoczne życzenia, a równo o północy przy rytmach tanecznej muzyki rozpoczął się efektowny, kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni. Później jeszcze przez niemal godzinę słychać było muzykę już pod noworoczną już zabawę.
Inni mieszkańcy bawili się na wielu balach sylwestrowych i dyskotekach sylwestrowo-noworocznych, jednak większość wybrała domowe prywatki. Setki wiernych wybrało się do świątyń, by Nowy Rok powitać w skupieniu na mszach świętych rozpoczętych w układzie „pasterkowym” o północy. W atmosferze dochodzących z zewnątrz dźwięków petard hukowych, modlono się o Łaski Boże na rozpoczęty czas.
Na ulicach miasta królowało jak nigdy dotąd chyba poczucie bezpieczeństwa. Amatorzy zabawy z fajerwerkami – nawet tymi groźniejszymi – starali się dbać o zdrowie swoje i innych. Idealna chociaż bezśnieżna aura nastrajała do przebywania na świeżym powietrzu, nawet kosztem hałasu słyszanego na osiedlach od godzin popołudniowych a w szczególności w tym szczytowym momencie, w środku nocy.
Na Nowy Rok 2019 życzymy zdrowia, pomyślności, optymizmu i wielu radosnych chwil.
                       Krzysztof Szkutnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ