Dzień lekkoatletycznych zmagań w Stalowej Woli

0
1013
W 59 Otwartych Mistrzostwach Stalowej Woli w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w sobotnie popołudnie, 13 maja 2017 roku, wzięło udział ponad 400 zawodniczek i zawodników.
Słowo ,,otwarte” oznacza, że wystartować może każdy kto ma ważną kartę zdrowia. Kameralny stadion lekkoatletyczny przy ul. Staszica gościł zawodników z takich miejscowości jak: Lublin, Kraśnik, Puławy, Sandomierz, Kozienice, Połaniec, Nowa Dęba, Rzeszów, Mielec, Dębica, Krosno, Kolbuszowa, Przemyśl, Sanok, Łódź,
Uczestnicy zawodów uzyskali wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych. Na wysokim poziomie stał konkurs pchnięcia kulą, w którym zwyciężył Bartosz Otok z CWKS Resovia Rzeszów. Pchnął on kulę 5-cio kilogramową na odległość 15,66 m. Drugi był Rafał Tabor ze Stali Mielec (kula 5 kg) z wynikiem 14,22 m, a trzeci Bartłomiej Uchman CWKS Resovia Rzeszów (kula 6 kg)- 13,86 m.
W biegu mężczyzn na 1000 m. zwyciężył Szymon Zięba UKS Tiki-Taka Kolbuszowa uzyskując bardzo dobry czas 2:32,24, drugi był Radosław Moskal z KKS Victoria Stalowa Wola z czasem 2:32,91 a trzecie miejsce zajął ulubieniec publiczności Stanisław Lebioda z KKS Victoria uzyskując czas 2:33,39.
Puchar Prezesa KKS Victoria, o który walczyły kobiety w biegu na 400 m trafił w ręce Wiktorii Wrońskiej z UKS Tiki-Taka Kolbuszowa- 58,11 s. Druga była Kamila Justyńska z Tempo Przemyśl- 58,43 s , a trzecia Wiktoria Dul z KKS Victoria Stalowa Wola- 59,86 s.
Licznie przybyli kibice byli świadkami ciekawej rywalizacji w wielu konkurencjach.
Brawa należą się Katolickiemu Klubowi Sportowemu Victoria i prezesowi Stanisławowi Aniołowi za wzorową organizację zawodów.
W przyszłym roku sympatycy „Królowej Sportu” będą mieli okazję obserwować jubileuszowe 60 Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli.
Jeśli podoba Ci się nasza działalność, jeśli chcesz być częścią naszego Stowarzyszenia, tworzyć stronę internetową, włączyć się w organizowanie różnych wydarzeń, poznać ciekawych ludzi. Serdecznie zachęcamy! Prosimy pisać na adres kontakt@stalowipatrioci.pl lub zadzwoń 600 403 037
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł59 Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w Lekkiej Atletyce
Następny artykułMarsz Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego
Stalowi Patrioci
"Stalowi„ to organizacja która powstała aby promować wartości narodowe, krzewić w Polakach patriotyzm, pogłębiać wiedzę historyczną i ekonomiczną. Celem jest także zachęcenie mieszkańców, aby aktywnie uczestniczyli w życiu miasta, a przy okazji wnosili swoje umiejętności do Stowarzyszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ