Sołtys Roku

0
936

Nasz przyjaciel Bogusław Tofilski został zwycięzcą II-ej edycji plebiscytu tygodnika „Sztafeta” na Sołtysa Roku 2018 Powiatu Niżańskiego. Bogusław znany jest jako człowiek niezwykle życzliwy, bezpośredni, operatywny, z łatwością nawiązujący kontakty, w swoim zaangażowaniu bezpośredni i odważny.

Przed kilkoma laty dał się poznać jako prężny działacz Młodzieży Wszechpolskiej i Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego II-j i III-j kadencji (Liga Polskich Rodzin) gdzie pracował w komisjach: Współpracy Międzynarodowej i Promocji (członek komisji) oraz Bezpieczeństwa Publicznego i Zatrudnienia (przewodniczący komisji), współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ w Stalowej Woli (1997 r), działa w stowarzyszeniach: Stowarzyszenie Dolina Tanwi, Stowarzyszenia Narodowego im. Romana Dmowskiego w Stalowej Woli, jest Prezesem Zarządu Wojewódzkiego w Rzeszowie Stowarzyszenia ND-ja, strażakiem ochotnikiem w OSP KSRG Wólka Tanewska, żołnierzem w 32 Batalionu Lekkiej Piechoty w Nisku 3-ej Podkarpackiej BOT. Sołtysem sołectwa Wólka Tanewska jest od 2011 r. Szczęśliwy i dumny tato 12-letniej Kornelii.

W swoim działaniu przyświecają mu słowa Romana Dmowskiego: „Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie”.

Tytuł Sołtysa Roku odebrał 19 sierpnia 2018 r. podczas Dożynek Diecezjalnych i Powiatowych w Ulanowie. W konkursie zebrał 10083 punktów. Pozostali kandydaci: z II-go miejsca 4364, z III-go 2051, z IV-go 954, z V-go 218 punktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ