Patriotyczne spotkanie wigilijne

0
863

        Dnia 05.01.2017 r. w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli odbyło się spotkanie opłatkowe organizacji i środowisk patriotycznych, w którym brali również udział Starosta Powiatu Stalowowolskiego Janusz Zarzeczny, Prezydent Miasta Lucjusz Nadbereżny, Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj i kilku stalowowolskich radnych. Jeżeli chodzi o grupy patriotyczne w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Stalowi Patrioci, Klubu Gazety Polskiej, Związku Sybiraków, Miejskiego Klubu Strzeleckiego, Związku Oficerów Rezerwy RP, dowódca „Sokoła” – Krzysztof Pak, Kawalerii Ochotniczej z Obojni, ONR i Młodzieży Wszechpolskiej.
Warto zaznaczyć, iż było to pierwsze spotkanie, dzięki któremu miejscowi patrioci mogli się poznać i zawiązać współpracę. Zapewne z każdym rokiem grono tych osób będzie się powiększać i tym samym lokalny patriotyzm będzie cały czas rósł w siłę.
Prezydent Lucjusz Nadbereżny w swoim wystąpieniu wyraził przekonanie, iż pomimo tego, iż wywodzimy się z różnych tradycji niepodległościowych powinniśmy działać razem, podejmować wspólne akcje, jak np. wywieszenie flagi narodowej w dniu 2 maja. Dbałość o to, aby w tym wyjątkowym dniu, ten szczególny symbol polskości był widoczny w naszym mieście i do tego odpowiednio wyeksponowany to sprawa pierwszorzędna. Lokalni patrioci winni czuwać nad utrzymaniem ducha patriotycznego i w tym celu ściśle współpracować.
Taką wspólną inicjatywą ma być również organizacja obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który przypada na 1 marca. Pierwsze spotkanie środowisk patriotycznych w celu uzgodnienia wspólnego stanowiska w tej kwestii odbędzie się dnia 10 stycznia w Urzędzie Miasta.

Jeśli podoba Ci się nasza działalność, jeśli chcesz być częścią naszego Stowarzyszenia, tworzyć stronę internetową, włączyć się w organizowanie różnych wydarzeń, poznać ciekawych ludzi. Serdecznie zachęcamy! Prosimy pisać na adres kontakt@stalowipatrioci.pl lub zadzwoń 600 403 037

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ