Wyścig kolarski „Solidarności”

0
448
W sobotę 1 lipca zakończył się 28 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej całego pięcioetapowego wyścigu, został Mateusz Komar ze stalowowolskiej grupy Voster Uniwheels Team. Jego koledzy z drużyny zajęli również wysokie miejsca: Adam Stachowiak był trzeci, a Michał Podlaski czwarty. Dzięki temu ekipa Voster Uniwheels Team triumfowała w klasyfikacji drużynowej całego wyścigu.
Kolarze rozpoczęli rywalizację 28 czerwca etapem (86 km) z Łodzi do Zduńskiej Woli, natomiast po południu odbył się drugi etap z Tomaszowa Mazowieckiego do Kielc (120 km). W czwartek kibice w Stalowej Woli mogli podziwiać zawodników, bo 3 etap (211 km), rozpoczął się w Radomiu a meta usytuowana była przy Bazylice Konkatedralnej w naszym mieście. W piątek kolarze przejechali z Mielca do Krosna (151 km), a w sobotę pokonali 164-kilometrowy odcinek ze Świdnika do Lublina.
Zdjęcia z III etapu Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Wygrał go Czech Alois Kankovsky a Mateusz Komar ze stalowowolskiej grupy Voster Uniwheels Team zajął 3 miejsce. Dzisiaj odbył się IV etap z Mielca do Krosna. Zwyciężył Mateusz Komar i on jest liderem wyścigu, 4 miejsce zajął Adam Stachowiak z Voster Uniwheels Team, który jest 3 w klasyfikacji generalnej po czterech etapach. Jutro ostatni V etap ze Świdnika do Lublina.
Zdjęcia: Antoni Kolano
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOstatnia droga akowca
Następny artykułZmarł budowniczy konkatedry
Stalowi Patrioci
"Stalowi„ to organizacja która powstała aby promować wartości narodowe, krzewić w Polakach patriotyzm, pogłębiać wiedzę historyczną i ekonomiczną. Celem jest także zachęcenie mieszkańców, aby aktywnie uczestniczyli w życiu miasta, a przy okazji wnosili swoje umiejętności do Stowarzyszenia.