Wkrótce otwarcie Błoni nad Sanem

0
925

Stalowowolanie będą mieli w końcu gdzie spędzić wolny czas. Dzięki inicjatywie Prezydenta Miasta Stalowa Wola Lucjusza Nadbereżnego zaniedbany dotychczas teren zielony wypiękniał i stał się przyjaznym miejscem do rekreacji, wypoczynku i uprawiania sportu. Nadsańskie błonia stały się wizytówką Stalowej Woli i zapewne przyciągną również licznych gości spoza miasta.

Oficjalne otwarcie błoni nadsańskich będzie miało miejsce w najbliższy weekend, tj. 4 i 5 sierpnia. Zapowiadane są  z tego tytułu liczne atrakcje, w tym między innymi koncert gwiazd polskiej muzyki w ramach trasy koncertowej TVP2. W dniu 5 sierpnia wystąpią dla nas Bednarek, Grzegorz Hyży, Red Lips, Kasia Kowalska, zespół De Mono, Papa D., FEEL, Lanberry, Cleo, Monika Lewczuk, Agnieszka Adamczewska i Kalina Hlimi-Pawlukiewicz.
Dodatkowo, w sobotę będzie możliwość wsparcia finansowego małych, bardzo ciężko chorych Mieszkanek Stalowej Woli – Aurelii i Rozalii Krawiec w ramach charytatywnej zbiórki, w której wezmą również udział Stalowi Patrioci. Dziewczynki chorują na ciężką i bardzo rzadką chorobę – hiperglicynemię nieketetyczną oraz padaczkę lekooporną. Liczymy na Waszą pomoc. Zebrane środki posłużą finansowaniu specjalistycznej opieki medycznej oraz sprzętu, który wspomoże ich rozwój.

 

Odwiedzając lasocką zagrodę będzie można poznać sposoby robienia sera i masła, jak również sprawdzić swoje umiejętności w dojeniu krowy, rozpoznawania ziół i domowego sprzętu. Natomiast w niedzielę od 17.00 odbędzie się bieg „Lasowiackie Dyrdy”.
W ramach weekendowych atrakcji będzie można wziąć udział w spływie galarami z Flisakami. Będzie również dostępny 20 metrowy pomost pływający. 4 sierpnia zawita również do nas znany youtuber Poszukiwacz.  Natalia Gacka poprowadzi trening.
Pasjonaci sportu będą mogli skorzystać z licznych obiektów treningowych. Dostępne będą dwa w pełni wyposażone boiska do gry w piłkę nożną, jak również boisko wielofunkcyjne, na których odbędą się liczne rozgrywki – mecz piłki nożnej oraz turniej w piłkę siatkową. Siłownia plenerowa, workout park, ścieżka zdrowia zaopatrzona w akcesoria dla biegaczy i trenujących nordic walking to kolejne atrakcje nadsańskich błoni. Dzieci będą mogły spędzić czas na rozbudowanych  placach zabaw. Dla tych, którzy będą poszukiwali miejsca wypoczynkowego, polecamy drewniany taras w otoczeniu piaszczystej plaży.
Będzie również wiele atrakcji dla najmłodszych. 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ