ODSŁONIĘCIE OBELISKU KATYŃSKIEGO W STALOWEJ WOLI

0
1159

17 czerwca w Stalowej Woli odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem i poświęceniem obelisku poświęconego pamięci pomordowanych w 1940 roku oficerów Wojska Polskiego oraz funkcjonariuszy Policji Państwowej

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji pomordowanych, odprawioną w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli.

Po nabożeństwie na Cmentarzu Komunalnym nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie przez biskupa Jana Sobiło Pomnika Katyńskiego.

Ceremonia rozpoczęła się od wciągnięcia flagi na maszt przy dźwiękach Hymnu Polski. W dalszej kolejności nastąpił apel pamięci po którym żołnierze oddali salwę honorową, a następnie pod obeliskiem złożono kwiaty.

Wydarzeniu towarzyszyła kompania honorowa Wojska Polskiego, sztandary oraz orkiestra.

W uroczystościach udział wzięli Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, Przewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobieraj oraz Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Na obelisku zostało upamiętnionych 26 oficerów Wojska Polskiego i 17 funkcjonariuszy Policji Państwowej. Inicjatorem przedsięwzięcia był radny miejski Zbigniew Paszkiewicz, przewodniczący Koła Związku Sybiraków w Stalowej Woli.

W imieniu Stalowych Patriotów kwiaty złożyli koleżanka Anna Surowaniec oraz kolega Bogusław Drelich.

CZEŚĆ I CHWAŁA POMORDOWANYM BOHATEROM !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ