Szef koncernu medialnego do dziennikarzy w Polsce

0
1506
Źródło: www.ohsisi.pl
Mark Dekan szef koncernu Axel Springer wysłał do polskich dziennikarzy list w którym instruował podległe mu polskojęzyczne media jak mają atakować obecny polski rząd. Fragmenty skandalicznego listu pokazała TVP 1 w głównym wydaniu dziennika 16.03.2017r.

Mark Dekan w swoim liście radzi polskojęzycznym mediom jak komentować brak poparcia polskiego rządu Donalda Tuska przy wyborze przewodniczącego Rady Europejskiej. Pisał m.in.:

– Ideologie i prymitywne ideologie przegrały z wartościami i rozsądkiem. (…) Wyłącznym zwycięzcą nie jest jednak Donald Tusk, tak jak Kaczyński nie jest jedynym przegranym. Razem z Tuskiem wygrali Polacy – wszyscy ci, którzy są dumni z przynależności do Unii Europejskiej (…). Co do przegranych w tym starciu, to obok Jarosława Kaczyńskiego znalazła się dobra reputacja Polski jako rzetelnego partnera

Dodał również:

– W nadchodzącym czasie na autostradzie unijnej integracji pojawia się nie tylko pas szybkiego i wolnego ruchu, ale też parking. I to jest właśnie moment, gdy do gry włączają się wolne media, tak jak my (…) większość naszych czytelników i użytkowników należy do tej miażdżącej większości, która popiera członkostwo Polski w UE. Podpowiedzmy im co zrobić, żeby pozostać na pasie szybkiego ruchu i nie skończyć na parkingu.

Taka sytuacja nie miała by miejsca w Niemczech lub we Francji. W Niemczech jest prawo zabraniające aby obcy kapitał był właścicielem niemieckich mediów. Tymczasem w Polsce prawie 98% jest w rękach zagranicznych głównie niemieckich.

Dzięki tej przewadze mogą kreować nasz światopogląd i odpowiednio ukierunkować. Naiwne jest myślenie że każdy ma swój mózg i doskonale oddziela co jest prawdą a co półprawdą, a co tylko insynuacją. Kapitał ma narodowość i doskonale to widać w strategicznych obszarach gospodarki.

Jeśli podoba Ci się nasza działalność, jeśli chcesz być częścią naszego Stowarzyszenia, tworzyć stronę internetową, włączyć się w organizowanie różnych wydarzeń, poznać ciekawych ludzi. Serdecznie zachęcamy! Prosimy pisać na adres kontakt@stalowipatrioci.pl lub zadzwoń 600 403 037

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ