„Żona Oficera” w Bibliotece Międzyuczelnianej

0
1078
8 czerwca o godzinie 18.30 w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli odbędzie się projekcja filmu „the Officer’s Wife”/Żona Oficera w reżyserii Piotra Uzarowicza.
Film the Officer’s Wife opowiada przede wszystkim o dwóch dramatycznych wydarzeniach z czasów II wojny światowej, które spotkały kilkaset tysięcy Polaków – zbrodni katyńskiej i deportacjach w głąb ZSRR. Oba dotknęły także rodzinę reżysera. Dziadek ze strony ojca, Mieczysław, został zamordowany w Twerze, a babcię Cecylię wraz z trzema synami wywieziono na  Syberię. Autorem muzyki do filmu jest laureat Oscara, polski kompozytor Jan Kaczmarek.
Sam reżyser Piotr Uzarowicz stwierdził że nie robi tego filmu aby zmienić podręczniki historii w Rosji, ale żeby zmienić podręczniki historii w Ameryce.
Stalowi Patrioci zapraszają na projekcję tego poruszającego filmu dokumentalnego.
Poniżej krótka wzmianka o filmie z TVP Polonia.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCOP „Polska marzeń – Polska wielkich możliwości”
Następny artykułEcha Katynia w Stalowej Woli
Stalowi Patrioci
"Stalowi„ to organizacja która powstała aby promować wartości narodowe, krzewić w Polakach patriotyzm, pogłębiać wiedzę historyczną i ekonomiczną. Celem jest także zachęcenie mieszkańców, aby aktywnie uczestniczyli w życiu miasta, a przy okazji wnosili swoje umiejętności do Stowarzyszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ