Na środowy wieczór promujący książkę – „KATYŃ PRAWDA I ZAKŁAMANIE” Romana Niwierskiego do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli przybyło wiele osób. Premierę publikacji uświetnił program słowno-muzyczny. Młodzież recytowała wiersze, a oprawę muzyczną zapewnił Ryszard Marchewka. Wśród występujących usłyszeć można było również poetę, radnego Grzegorza Męcińskiego.
Wydawcą tej pozycji jest Urząd Miasta Stalowej Woli. Obecny był Prezydent Miasta Lucjusz Nadberężny, dzięki któremu wszyscy, którzy przybyli na uroczystość otrzymali po egzemplarzu na pamiątkę. Głos zabrał autor publikacji, oraz ks. prof. dr.hab. Stanisław Nabywaniec z Uniwersytetu Rzeszowskiego, który przybliżył sylwetki kapłanów rozstrzelanych przez NKWD. W spotkaniu brała też udział Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Zakłady Południowe” Na zakończenie, każdy z przybyłych mógł otrzymać dedykację od autora.
Warto nadmienić, że książka zawiera biogramy oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Policji Państwowej rozstrzelanych przez NKWD w Katyniu, Twerze, Charkowie oraz innych miejscach kaźni na terenie Związku Sowieckiego z powiatu stalowowolskiego. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli na II piętrze można oglądać wystawę pt. „Katyń. Zbrodnia, która miała zostać zapomniana” z Oddziału IPN w Rzeszowie.

Zdjęcia: Antoni Kolano

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHonorowi Dawcy Krwi – anonimowi bohaterowie
Następny artykuł130 lat Kolei w Rozwadowie
Stalowi Patrioci
"Stalowi„ to organizacja która powstała aby promować wartości narodowe, krzewić w Polakach patriotyzm, pogłębiać wiedzę historyczną i ekonomiczną. Celem jest także zachęcenie mieszkańców, aby aktywnie uczestniczyli w życiu miasta, a przy okazji wnosili swoje umiejętności do Stowarzyszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ