Radosne Misyjne Granie Kłyżów 2018

0
918

W miejscowości Kłyżów (gm. Pysznica) już po raz kolejny odbędzie się charytatywny piknik „Radosne Misyjne Granie”. Wszystko zaczęło się siedem lat temu od spontanicznej myśli grupki młodych ludzi płynącej z chęci pomocy potrzebującym. Jako, że z tej miejscowości pochodzi ks. misjonarz Wiesław Podgórski, który pracuje z najuboższymi na misjach (Afryka – Czad, Ameryka Płd. – Ekwador), dlatego to ich postanowiono wesprzeć.

Stopniowo do pomocy zaczęło zgłaszać się coraz więcej osób. Bezinteresowne zaangażowanie mieszkańców Kłyżowa oraz przyjaciół ks. misjonarza przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Pierwszy piknik okazał się wspaniałym przedsięwzięciem zarówno pod względem materialnym, jak i duchowym. I tak jest do tej pory.
Piknik „RMG” wpisał się na stałe do kalendarza mieszkańców Kłyżowa, jako czas radosnych, rodzinnych spotkań, zabawy, śpiewu, ale i modlitwy ponieważ punktem kulminacyjnym jest zawsze Msza Św. za misje i za ojczyznę.
Każdy może tam znaleźć coś dla siebie. Dla dzieci przygotowane są dmuchańce, trampoliny, organizowane gry, zabawy i konkursy. Starsi za to mogą obejrzeć występy artystyczne, posłuchać ciekawych opowieści ks. misjonarza o jego codziennych zmaganiach z rzeczywistością życia w krajach ubogich, a także skorzystać z zabiegów kosmetycznych, przejechać się bryczkami czy skosztować wybornej harcerskiej grochówki czy bigosu.
Cała impreza upływa w wyjątkowej i przyjaznej atmosferze, którą tworzą wszystkie osoby pomagające z potrzeby serca, a każda zdobyta złotówka przekazana jest na pomoc misjom.
Dzięki corocznym zbiórkom ks. Wiesławowi udało się m.in. wybudować salkę katechetyczną dla dzieci oraz polepszyć stan kilku kaplic dojazdowych.
Organizatorzy starają się połączyć w czasie każdego pikniku kilka ważnych aspektów: troskę o potrzebujących i przypomnienie tego co powinno być fundamentem dla każdego Polaka czyli „Bóg, Honor i Ojczyzna”. Dlatego też myślą przewodnią tegorocznej imprezy będzie świętowanie 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spędzić radosny czas przy śpiewie patriotycznych pieśni, wziąć udział w konkursach i zabawach rodzinnych, a także pomodlić się za Polskę i jednocześnie pomóc tym najuboższym.
„Radosne Misyjne Granie w Biało-Czerwonych barwach” – 19 sierpień 2018 r. w Kłyżowie (plac szkolny)
HASTA LUEGO 🙂                                                 
Opracowała Aneta Tofil

 

Poniżej scenariusz RMG 2018:
14:00 – rozpoczęcie pikniku
14:15 – blok gier, zabaw i konkursów
17:00 – koncert zespołu „Teon”
17:45 – „Patriotyzm jest w nas. Wspólnie śpiewamy dla Niepodległej”
19:30 – Losowanie nagród Misyjnego Balonika
20:00 – Eucharystia w intencji Ojczyzny
21:00 – „Wiele języków, jedno wołanie… za misje Matce podziękowanie”
Różaniec Św. w pięciu językach świata
21:45 – Apel Jasnogórski
22:00 – Zakończenie pikniku

 

Dodaj komentarz