Po raz IV ulicami Stalowej Woli przejdzie marsz upamiętniający rtm. Witolda Pileckiego. Pilecki zasłynął jako rotmistrz kawalerii Wojska Polskiego, współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, żołnierz Armii Krajowej. Ponadto jest autorem raportów o Holokauscie tzw. Raportów Pileckiego. W 1948 roku został oskarżony i skazany przez komunistyczne władze Polski Ludowej na karę śmierci. Wyrok władz komunistycznych unieważniono w 1990 roku, a w 2006 roku Pilecki pośmiertnie został odznaczony Orderem Orła Białego, zaś w roku 2013 awansowany do stopnia pułkownika. Na temat Witolda Pileckiego powstało już wiele książek, a jego postać jest jedną z bardziej wyrazistych wśród bohaterów pierwszej połowy XX wieku.
13 maja 2017 roku o godzinie 19.00 odbędzie się Marsz Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Początek marszu rozpocznie się przy rondzie jego imienia. Trasa będzie prowadzić przez ulicę Czarnieckiego, Popiełuszki i Ofiar Katynia aż na cmentarz komunalny gdzie składane będą kwiaty pod mauzoleum ofiar terroru. Organizatorami marszu są ONR i Młodzież Wszechpolska. którzy gorąco zachęcają do uczestnictwa w marszu upamiętniającym tego wybitnego Polaka.
Poniżej link do wydarzenia na facebook’u

https://www.facebook.com/events/283311478746356/

 

Jeśli podoba Ci się nasza działalność, jeśli chcesz być częścią naszego Stowarzyszenia, tworzyć stronę internetową, włączyć się w organizowanie różnych wydarzeń, poznać ciekawych ludzi. Serdecznie zachęcamy! Prosimy pisać na adres kontakt@stalowipatrioci.pl lub zadzwoń 600 403 037
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułII miejskie grilowanie
Następny artykułFrancuzi wybrali prezydenta
Stalowi Patrioci
"Stalowi„ to organizacja która powstała aby promować wartości narodowe, krzewić w Polakach patriotyzm, pogłębiać wiedzę historyczną i ekonomiczną. Celem jest także zachęcenie mieszkańców, aby aktywnie uczestniczyli w życiu miasta, a przy okazji wnosili swoje umiejętności do Stowarzyszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ