Cmentarze niżańskie – kolejna kwesta Fundacji Niezłomni

0
827

1 listopada w Dniu Wszystkich Świętych, na cmentarzach w Nisku i Racławicach Fundacja Niezłomni przeprowadzi kwestę, z której środki zostaną przeznaczone na poszukiwania, ekshumację, identyfikację oraz uroczyste pogrzeby zamordowanych przez komunistów Żołnierzy Wyklętych.

Zbiórka organizowana jest już po raz czwarty i odbywać się będzie w godzinach od 9 do 15. Wolontariusze będą rozdawać wlepki , jak również materiały informujące o działaniach fundacji.
Honorowy patronat nad fundacją sprawują:
Andrzej Pilecki – syn rotmistrza Witolda Pileckiego, Halina Morawska – siostrzenica majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”, Lidia Eberle – jego narzeczona, Józef Bandzio „Jastrząb” – żołnierz III Brygady Wileńskiej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, kapitan Zbigniew Piasecki „Czekolada” – uczestnik Powstania Warszawskiego, a także Romuald Rajs – syn Romualda Rajsa, dowódcy VI Brygady Wileńskiej.

 

Informacje dotyczące działalności Fundacji Niezłomni dostępne są na stronie http://www.fundacjaniezlomni.pl/ oraz na profilu facebookowym fundacji.

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ