Po raz 127. ulicami Chicago przeszła Parada Konstytucji 3-cio majowej. W ten sposób nasi rodacy za oceanem pielęgnują pamięć o tym historycznym dokumencie – pierwszej demokratycznej konstytucji w Europie i drugiej na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych.  W tegorocznej paradzie uczestniczyła także Polonia pochodząca z okolic Stalowej Woli, której serdecznie dziękujemy za przesłane zdjęcia!

Tegoroczna, 127. parada polskiej Konstytucji 3 Maja w Chicago, odbyła się 5 maja, o godz. 11:30. Parada przeszła ulicą Columbus Drive w centrum Chicago. W ten sposób uczczona została pamięć tego historycznego dokumentu – pierwszej demokratycznej konstytucji w Europie i drugiej na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Każdego roku, w paradzie uczestniczą tysiące osób sercem oddanych sprawom Polonii i Polski.  Biorąc udział w największej poza granicami Polski Paradzie, można zaprezentować polskie wartości, historię, tradycję i kulturę.

Parada odbyła się pod hasłem „100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę„. W bieżącym roku podczas parady świętowano nie tylko 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, ale także 200 lat Stanu Illinois.

Głównym organizatorem parady jest jak co roku Związek Klubów Polskich.

Cieszymy się, że wartości narodowe pielęgnowane są zarówno w naszym kraju jak i poza granicami.  Naszej lokalnej Polonii jeszcze raz dziękujemy za udostępnienie zdjęć oraz za to, że sercem są zawsze z nami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ