I Stalowowolski Piknik Strzelecki

0
1318

W niedzielę, 24 września 2017 roku, odbył się I Stalowowolski Piknik Strzelecki zorganizowany przez: Klub Żołnierzy Rezerwy i Kolekcjonerów Broni „Legion”, Klub Żołnierzy Rezerwy i Kolekcjonerów Broni LOK „Vis” i Miejski Klub Strzelecki Miłośników i Kolekcjonerów Broni „Ur”. Impreza miała miejsce na obiektach LOK.

W czasie trwania pikniku odbyły się Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli w Strzelaniu z Broni Małokalibrowej na dystansie 50 metrów. Do konkurencji stanęło prawie 100 osób, uczestnicy strzelali z KBKS, a finaliści z AK-47. Oprócz zawodów każdy mógł postrzelać z pistoletu sportowego, jednak już poza konkursem, dla własnej przyjemności.

W czasie trwania pikniku odbył się pokaz statyczny i dynamiczny dronów w wykonaniu Flying Team Stalowa Wola, pokaz dynamiczny z broni czarno-prochowej, prezentacja broni palnej i wystawa wyposażenia wojskowego. Swoje stoiska wystawiły: Strzelec, Wojsko Polskie, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Zakłady Południowe oraz Fundacja „Odzyskać Pamięć”.

Nie zabrakło atrakcji również dla najmłodszych. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni oraz spróbować jazdy konnej. Ponadto  wszyscy uczestnicy pikniku mogli zasmakować grochówki wojskowej.

Celem Pikniku było popularyzowanie strzelectwa i obronności. Do tej pory nie było takich imprez w mieście, a duże zainteresowanie świadczy o tym, że mieszkańcy Stalowej Woli chcą czasem postrzelać, jednak nie każdy ma swobodny dostęp do strzelnicy. Miejmy nadzieję, że tego typu wydarzenia sprawią, że coraz więcej obywateli „zaprzyjaźni” się z bronią palną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ