Zawody wspinaczkowe – znamy zwycięzców

0
1818
W piątek 8 grudnia 2017 roku odbyły się coroczne zawody wspinaczkowe w naszym mieście. W tym roku wydarzenie to było zwieńczeniem kilkumiesięcznych przygotowań odbywających się w ramach nowo powstałej Sekcji Wspinaczkowej.
Niewielka ścianka wspinaczkowa przy klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów znów pomieściła tłum pasjonatów Wspinaczki. Zmagania przeprowadzono w czterech kategoriach z podziałem na wiek, a udział wzięli zawodnicy od 6 do blisko 60 lat.
W kategoriach 6-10 oraz 11-15 lat, do pokonania uczestnicy dostali 5 dróg wspinaczkowych z asekuracją górną, uprzednio przygotowanych przez Instruktora Wspinaczki Sportowej pochodzącego ze Stalowej Woli Kamila Tyzę oraz świetnego wspinacza Marcina Baranowskiego. Zwycięzców wyłoniła suma punktów, które zdobyć można było poprzez przytrzymanie każdego kolejnego chwytu na ułożonych drogach.
Poniżej przedstawiamy wyniki zmagań w tych dwóch kategoriach:
Kategoria 6-10 lat
I miejsce : Marcel Machalski
II miejsce: Nadia Machalska
III miejsce: Weronika Ambroszko
Kategoria 11-15 lat
I miejsce: Alicja Adamek
II miejsce: Jakub Figat
III miejsce: Liwia Pliszka
            W kategoriach zawodniczych do pokonania było 7 dróg Boulderowych ( tj. niższe problemy wspinaczkowe pokonywane bez asekuracji z lin, a jedynym zabezpieczeniem są materace)
Uczestnicy musieli rozprawić się z  ułożonymi przystawkami w ciągu godziny, mając nieograniczona ilość prób. Zadanie do łatwych nie należało, problemy nie były banalne, a przy pokonaniu ich należało się wykazać wysokimi umiejętnościami wspinaczkowymi, siłą i gibkością oraz wielką wyobraźnią gdyż aby utrzymać się na maleńkich i śliskich chwytach przybierano cyrkowe i bardzo widowiskowe pozycje. Punktacja odbywała się kolejno poprzez utrzymanie trzech chwytów rozlokowanych na drodze w kluczowych miejscach, punktowanych kolejno za 1, 2 oraz 3 punkty gdy ukończyło się boulder przytrzymując ostatni chwyt.
Ostatecznie jedynie dwóm zawodnikom udało się pokonać przygotowane drogi wspinaczkowe przez co należało rozegrać superfinał. Tu zespół przygotowujący drogi wspinaczkowe wykazał się nie lada pomysłowością, gdyż na tak małym obiekcie sportowym zdołali jeszcze znaleźć miejsce na 3 bouldery finałowe które to miały wyłonić zwycięzcę.
A oto wyniki z dwóch pozostałych kategorii:
Kategoria 16-35 lat
I miejsce: Bartosz Stec
II miejsce: Paweł Stach
III miejsce: Natalia Pyciak
Kategoria 36+
I miejsce: Krzysztof Kołodziej
II miejsce: Artur Behler
III miejsce: Daniel Kukla
Wszyscy Uczestnicy Zawodów otrzymali drobne upominki oraz dyplomy, a zwycięzcy na podium dodatkowo nagrody rzeczowe, które przydadzą się zarówno podczas górskich wycieczek oraz zmagań sportowych.
Wszystko to było możliwe i zostało zrealizowane dzięki ludziom dobrej woli działającym na co dzień przy Ściance Wspinaczkowej, Stowarzyszeniu Pokój I Dobro, oraz Braciom Mniejszym Kapucynom na których to terenie mieści się obiekt sportowy.
Projekt współfinansowali Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd miasta Stalowa Wola, Starostwo Powiatowe oraz Stowarzyszenie Pokój I Dobro, za co serdecznie dziękujemy.
Wszystkich zainteresowanych tematem Wspinaczki zapraszamy na stronę ścianki oraz fan page na Facebooku:
http://www.scianka.stalowa-wola.pl
https://www.facebook.com/sciankastalowawola/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ