Stal gromi Chemika Police

0
263

Piłkarze Stali Stalowa Wola nie zawiedli w meczu 1/32 Pucharu Polski. Grając w dalekich Policach, pokonali 11-stą drużynę II grupy III ligi miejscowy Chemik 4-0 (2-0). Dwie bramki dla naszej drużyny strzelił Michał Fidziukiewicz, a po jednej Rafał Michalak i Bartłomiej Ciepiela.
                   Kluczem do dzisiejszego sukcesu był początek gry. Piłkarze ze Stalowej Woli narzucili miejscowym graczom wysokie tempo gry. Przewaga od początku meczu została udokumentowana szybki zdobytymi dwiema bramkami. Po zaledwie 18 minutach spotkania Stalówka prowadziła 2-0 i do przerwy kontrolowała przebieg zawodów.
Nie inaczej było po zmianie stron. Zawodnicy gości pewnie grali w obronie i szukali kolejnych okazji do dobicia rywali. W 77 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Michał Fidziukiewicz, a w doliczonym przez sędziego czasie gry wynik starcia ustalił Bartłomiej Ciepiela. To pierwszy mecz w bieżącym sezonie o stawkę, w którym dla Stalówki padł więcej niż jeden gol.

CHEMIK POLICE – STAL STALOWA WOLA 0-4 (0-2)
0-1     9 min. Michał Fidziukiewicz
0-2   18 min. Rafał Michalik
0-3   77 min. Michał Fidziukiewicz
0-4   90 min. (+3) Bartłomiej Ciepiela

Stal grała w składzie; Łukasz Konefał – Michał Mistrzyk, Kacper Śpiewak, Krzysztof Kiercz, Szymon Jarosz (59 Piotr Witasik), Rafał Michalik – Szymon Jopek, Piotr Mroziński, Przemysław Stelmach (57 Łukasz Pietras) – Robert Dadok (46 Bartłomiej Ciepiela), Michał Fidziukiewicz.

Pierwszą przeszkodę zielono – czarni mają więc poza sobą. Jest to o tyle ważne, iż w kolejnej rundzie w ramach 1/16 Pucharu Polski, której spotkania zaplanowane są między 29 a 31 października tego roku, rywal może być o wiele atrakcyjniejszy. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że kolejnym przeciwnikiem piłkarzy Stalówki będzie ekipa z ekstraklasy. O tym dowiemy się niebawem, po losowaniu w siedzibie PZPN.