Uroczystości 3 Maja w Stalowej Woli

0
969
Jak co roku 3 maja w tym roku w naszym mieście był obchodzony uroczyście.
Do tej uroczystości skłania nas też bazylika, która jest pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski. Bazylika w tym dniu jest bazyliką odpustową. Uroczystość rozpoczęto o godz. 12 Mszą św. w obecności księży z innych parafii, posła, senator, władz miejskich i powiatowych , pocztów sztandarowych szkół, wojska, straży pożarnych, policji i wiernych, mieszkańców Stalowej Woli. Mszy św. przewodniczył młody ksiądz Mateusz Kusztyb, który jest misjonarzem w Afryce w Botswanie, skąd na uroczystość przyjechał z drugim misjonarzem. Bardzo dobrą homilię też on wygłosił. Mówił o powszechnym w Polsce kulcie Matki Bożej Królowej Polski. Wiara w opiekę Matki Bożej rodziła męstwo i nadzieję. Męstwo i nadzieja zrodziły heroizm ofiar kilku pokoleń najlepszych naszych rodaków. Matka Boża była związana z losami Polaków. Czy teraz my Polacy jesteśmy wierni. Tyle było przyrzeczeń, czy je dochowujemy?. BÓG HONOR OJCZYZNA. Czy Bóg jest na pierwszym miejscu?. W Rocie śpiewamy „Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz”. Czy teraz sami sobie nie plujemy w twarz?     
Po homilii odbyła się procesja wokół bazyliki, po czym nastąpiło składanie kwiatów pod krzyżem i pod figurą Jana Pawła II przed bazyliką. O godz. 14 rozpoczął się bieg uliczny z okazji Konstytucji 3 Maja. Dalsze uroczystości odbyły się przed Miejskim Domem Kultury.

Zdjęcia dzięki uprzejmości pana Antoniego.

Jeśli podoba Ci się nasza działalność, jeśli chcesz być częścią naszego Stowarzyszenia, tworzyć stronę internetową, włączyć się w organizowanie różnych wydarzeń, poznać ciekawych ludzi. Serdecznie zachęcamy! Prosimy pisać na adres kontakt@stalowipatrioci.pl lub zadzwoń 600 403 037

ZOSTAW ODPOWIEDŹ