3 marca w Stalowej Woli odbyły się liczne uroczystości poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Sobotnie imprezy zaczęły się o godzinie 11:00 w Parku Miejskim im kpt. Kazimierza Pilata, gdzie swoje stoiska zaprezentowały: wydawnictwo „Sztafeta”, Podkarpackie Stowarzyszenie „Ocalić od Zapomnienia” i IPN, a dla zmarzniętych odwiedzających je osób czekała wojskowa grochówka.

Kolejnym etapem dzisiejszych imprez była inscenizacja historyczna pt. „1939 ZDRADZIECKI PAKT”, która wzbudziła największe zainteresowanie wśród atrakcji w Parku Miejskim.

Po zakończeniu rekonstrukcji rozpoczął się Stalowowolski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przeszedł ulicami Skoczyńskiego, Popiełuszki, 1 Sierpnia na Plac J Piłsudskiego przed MDK, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości wojskowe na których to obecni byli Prezydent Miasta Lucjusz Nadbereżny, przewodniczący RM Stanisław Sobieraj, poseł na Sejm Rafał Weber oraz przedstawiciele Wojska Polskiego, Policji oraz organizacji patriotycznych wśród których oczywiście nie zabrakło Stalowych Patriotów. W trakcie tych uroczystości odbył się Apel Pamięci a oddział żołnierzy oddał Salwę Honorową.

Po zakończeniu części oficjalnej na Placu, dalsze Obchody Pamięci Dnia Żołnierzy Wyklętych odbywały się we wnętrzu Miejskiego Domu Kultury gdzie odbył się koncert zespołu Maleo Reggae Rockers „Panny Wyklęte” w składzie: Halina Mlynkova, Kasia Malejonek, Lilu, Mona, Zespół Dziewczyny( Ola Nowak i Ania Szafraniec ) oraz Dariusz Malejonek z zespołem Maleo Reggae Rockers. Koncert wzbudził duże zainteresowania czego dowodem była sala cała wypełniona publicznością, która to gorącym aplauzem nagrodziła wykonawców.

Koncert ten zakończył sobotnie uroczystości, które to będą kontynuowane w dniu jutrzejszym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ