Msza Wszechczasów

0
976
W kościele przy klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli – Rozwadowie, po przerwie wakacyjnej wznowiono odprawianie Mszy św. po łacinie w nadzwyczajnej formie rytu trydenckiego. Celebransem Mszy zwanej Mszą Wszechczasów jest ks. dr Krzysztof Irek, duszpasterz i opiekun Środowiska Tradycyjnej Liturgii Łacińskiej Diecezji Sandomierskiej bł. Wincentego Kadłubka.
Warto uczestniczyć w Takiej Mszy, by ją przeżyć jako święte Misterium, w którym obecny jest Pan Bóg.  Misterium, dokonujące się przy ołtarzu, przy którym kapłan w odpowiednich szatach liturgicznych zwrócony jest jak wierni, przodem do ołtarza i nie skupia uwagi na sobie.  Doświadczyć można pewnej harmonii, ciszy, spokoju, pewnej tajemniczości, rzeczywistej Obecności naszego Pana na ołtarzu. W niedzielę 15 października b.r. uczestnikami tej pięknej liturgii było dwóch członków naszego stowarzyszenia. 
     Wszyscy chętni mogą uczestniczyć w takiej Mszy św. w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 20:15 w kościele j.w..  Zazwyczaj informacja o  Mszy zapowiadana jest na plakatach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWspomnienie o śp. biskupie Świerzawskim
Następny artykułMarsz Niepodległości 2017
Marian Kolasa
Emerytowany mgr inżynier konstruktor, ojciec syna Wojciecha i córek Marysi i Karoliny, członek stowarzyszenia Stalowi Patrioci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ