Lokalne rękodzieło i Warsztaty Bożonarodzeniowe

0
1199

W ramach promocji lokalnego rękodzieła przedstawiamy panią Elwirę, której pasją jest scrapbooking. Pani Elwira zajmuję się tym już od wielu lat. Za pośrednictwem naszej strony pragnie zaprosić najmniejszych mieszkańców miasta na bezpłatne Bożonarodzeniowe Warsztaty Rodzinne, oczywiście poświęcone technice scrapbooking’u. Warsztaty odbędą się 25 listopada w MDK w Stalowej Woli o godz. 15:00 oraz 17:00. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w wydarzeniu prosimy o wcześniejsze zapisy pod adresem e-mail: elwira-k80@wp.pl lub pod nr telefonu: 693 358 295. Liczba miejsc ograniczona!

Scrapbooking to przede wszystkim sztuka ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnym, a także kartek okolicznościowych. Podstawowymi materiałami do ozdabiania są: kolorowy papier, nożyczki do wycinania profilu, ćwieki, ozdobne nity, urządzenia do ich mocowania, klej. Bardziej wyrafinowane ozdabianie wymaga profesjonalnego sprzętu i materiałów.

Skąd zatem wzięło się zainteresowanie tą techniką u pani Elwiry? Jak sama mówi: „Moja pasja to kreatywne eksperymenty z papierem. Pracuję w technice scrapbookingu, tworząc kartki, albumy i różnego rodzaju upominki. Kiedy to się zaczęło… ? Rękodzieło lubiłam od zawsze. Ozdabiałam wszystkie zeszyty w szkole,ale dopiero po studiach, zupełnie przez przypadek odkryłam w jakimś sklepie internetowym profesjonalny papier, kwiaty, badziki i mnóstwo innych drobiazgów, które mnie oczarowały. Odkrycie zbiegło się z moimi urodzinami.  Możecie się domyślić, jaki wtedy dostałam prezent?! Od razu „przerobiłam” go na album dla brata, dodając przy okazji zdjęcia z jego dzieciństwa… łzy wzruszenia i radość jaka towarzyszy ofiarowaniu jest cudowną nagrodą.”

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, może ktoś z Was chciałby podarować komuś bliskiemu własnoręcznie wykonaną karteczkę?  Zabierzcie swoje dzieci,  pobądźmy razem, w ciepłej, radosnej i rodzinnej atmosferze, ciesząc się zarówno sobą, wspólną pracą jak i jej efektami. W imieniu Pani Elwiry zapraszamy na warsztaty!

Zachęcamy także do obserwowania bloga poświęconego tematyce scrapbooking’u prowadzonego przez panią Elwirę: https://elwira-k.blogspot.com/, a także jej facebook’owego profilu: https://www.facebook.com/Elwira-kblogspotcom-1640045342923731/. Zaś w naszej galerii przedstawiamy niektóre z jej prac.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ