(NIE)bezpieczny internet

0
1168
Wirtualna wioska, wirtualny śmietnik… Istnieje mnóstwo określeń na globalny świat, jakim jest internet. O ile dorośli potrafią oddzielić globalne „śmieci” od wartościowych informacji, o tyle całkiem  to inaczej wygląda w przypadku najmłodszego pokolenia.

O zagrożeniu ze strony pedofilii i dziecięcej pornografii wie już praktycznie każdy. Dużo także mówi się o niebezpieczeństwach związanych z sektami czy niebezpiecznymi subkulturami młodzieżowymi. Jednak młody użytkownik „world wide web” skazany jest na wiele innych zagrożeń.

Istnieje wile gier komputerowych, w które grają najmłodsi, a rodzice nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa wynikającego z tego faktu. Takie gry często propagują przemoc, bądź negatywne wartości i zachowania. Jak zatem więc mamy wychować wartościowe młode pokolenia?

Ostatnio do Polski dotarła gra „niebieski wieloryb”, przed którą ostrzega nawet Prokuratura Krajowa. Gra o niewinnej nazwie zachęca do wykonywania niebezpiecznych i groźnych poleceń. Dotychczas ustalono, że ta interaktywna gra polega na wykonywaniu zadań, które wydaje tzw. „opiekun”. Te zadania polegają na dokonywaniu samookaleczeń, oglądaniu „strasznych” filmów, czy też na chodzeniu po torach kolejowych. Ostatnim zaś zadaniem jest skok z dachu wysokiego budynku lub rzucenie się pod pociąg. Warto zwrócić uwagę na fakt, że uczestnikami tej gry są przede wszystkim osoby małoletnie, w wieku kilkunastu lat.

Komunikat Prokuratury Krajowej dotyczącej tej gry brzmi: Troje nastoletnich dzieci z powiatu pyrzyckiego (województwo zachodniopomorskie) dokonało samookaleczenia na ramionach i przedramionach poprzez wycięcie ostrym narzędziem symbolu f50. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie prowadzi już śledztwo dotyczące namawiania tych trojga ustalonych dotychczas małoletnich do targnięcia się na własne życie. Doszło do tego za pośrednictwem internetu, podczas interaktywnej gry o nazwie „niebieski wieloryb”, która polega na wykonywaniu szeregu niebezpiecznych i groźnych poleceń.

My również zwracamy się z apelem do wszystkich rodziców i opiekunów o zwracanie szczególnej uwagi na treści, z których korzystają najmłodsi!

Jeśli podoba Ci się nasza działalność, jeśli chcesz być częścią naszego Stowarzyszenia, tworzyć stronę internetową, włączyć się w organizowanie różnych wydarzeń, poznać ciekawych ludzi. Serdecznie zachęcamy! Prosimy pisać na adres kontakt@stalowipatrioci.pl lub zadzwoń 600 403 037

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ