74 ROCZNICA LIKWIDACJI KEDYWU ARMII KRAJOWEJ OBWODU NISKO – STALOWA WOLA

0
1313

18 maja w Stalowej Woli odbyły się uroczystości związane z 74 rocznicą likwidacji Kedywu Armii Krajowej obwodu Nisko – Stalowa Wola.

Obchody zaczęły się o godzinie 17:30 od złożenia kwiatów na Mauzoleum Żołnierzy AK na Cmentarzu Komunalnym w Stalowej Woli.

Dalsza część dzisiejszych uroczystości przeniosła się do Rozwadowa, gdzie zaczęły się od Mszy Świętej w Kościele Matki Bożej Szkaplerznej, odprawionej w intencji poległych żołnierzy Kedywu: Stanisława Bełżyńskiego i Stanisława Szumielewicza. Po nabożeństwie odbył się uroczysty przemarsz z kościoła pod siedzibę Kedywu, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze pod tablicą pamiątkową na budynku Kedywu.

Po zakończeniu uroczystości przybyli goście mogli zwiedzić Muzeum dywersji Armii Krajowej i podziwiać eksponaty związane z działalnością Kedywu.

W dzisiejszych uroczystościach udział wzięło wiele osób w tym: przedstawiciele władz miasta z Przewodniczącym Rady Miasta Stanisławem Sobierajem, Starosta Powiatu Stalowowolskiego Janusz Zarzeczny, prezes Fundacji KEDYW Marek Wróblewski, córki zamordowanych żołnierzy AK, weterani, a także przedstawiciele różnych organizacji patriotycznych.

Organizatorom dzisiejszych obchodów należą się podziękowania, za ich pracę i trud włożony w to, aby pamięć o naszych narodowych bohaterach nigdy nie zgasła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ